MAGNEZYUM HİDROKSİT


KULLANIM ALANLARI
  • Yangın geciktiricilerinde
  • Asitli atık suların nötralize edilmesinde
  • Elektrik kablosu kaplamasında
RAF ÖMRÜ
Kapalı Ortamda 3 Ay
TESLİMAT ŞEKLİ
  • Plastik Şişe 1 kg
  • PP Torba 25 kg
  • Palet 1000 kg (25 kg x 40 Adet PP Torba)
  • Bigbag 1000 kg
  • Dökme
DEPOLAMA
Kapalı ve kuru ortamda depolanmalıdır. Açık alanda, aşırı rutubetli ortamlarda depolanması tavsiye edilmez. Nemli ortamlar, fiziksel özelliklerinde değişikliklere neden olur.
ÜRÜN BROŞÜRÜNÜ İNDİR UYGULAMA VİDEOSUNU İZLE Kalite Standart

Ülkemizde bugüne kadar ithal edilerek kullanılan Magnezyum Hidroksit’i ilk defa %100 yerli sermaye ve iş gücüyle üreteceğiz.
Türkiye’de ilk ve tek olacak ürünümüzü çok yakında satışa sunacağız.
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Magnezyum Hidroksit magnezyum elementinin elde edilmesinde kullanılan bir cevherdir. Toprak alkali metallerinden (2A) magnezyum ile hidroksit (OH) iyonunun sentez reaksiyonu ile oluşur. Oldukça kuvvetli bir baz olup kimyagerler tarafından sıkça kullanılan başlıca kuvvetli bazlardan biridir. Suda %100 çözünürken, iyonlaşma oranı %99,87'dir. Titrasyonlarda ve iyonlaşmalarda 2 değerliklidir. Sentez reaksiyonları dışında magnezyum metalinin hidritasyon yoluyla yükseltgenmesi sonucu da elde edilebilir. Ancak bu reaksiyonda tepkime veriminin düşük olması ve reaksiyon sonunda şiddetli hidrojen gazı çıkması nedeniyle bilimadamları magnezyum hidroksiti sentez reaksiyonuyla elde etmeyi tercih etmektedir. Suda magnezya sütü olarak bilinen bir süspansiyon oluşturur. Bu süspansiyon bir antiasit ve müshil olarak kullanılmaktadır. Ayrıca güçlü alkali, asitlik düzenleyici olarak kullanılır. Peynirde rennet arttırıcı ve konserveleme süresince sebzelerin rengini korumada stabilizör olarak kullanılır.

Yüksek konsantrasyonlu çözeltisinin deriyle teması halinde yanma, kızarılık ve kaşıntı oluşur. Bu durumlarda acil önlem alınması gerekir. Ayrıca yanlışlıkla yutulması da çok büyük yan etkilere sebep olur. Seyreltik çözeltisinin sindirim sisteminde, midede, yemek borusunda kanamalara yol açtığı, derişik çözeltisinin ise kusma, mide kanaması, şiddetli kramp, karın ağrısı ve ses tellerinde hasara yol açtığı bilinmektedir. Hemen müdahale edilmezse ölümle sonuçlanabilir.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Saflık (%) 99.5
Renk Beyaz
Ortalama Parçacık Boyutu 8
Özgül Yüzey Alanı (m2/g) >95
Kitle Yoğunluğu (g/cm3) 0,2
Gerçek Yoğunluk (g/cm3) 2,4
Kurutmada Ağırlık Kaybı (%) 1,8
Ateşlemede Ağırlık Kaybı (%) 31.0
YURT İÇİ SATIŞ VE PAZARLAMA
YURT DIŞI SATIŞ VE PAZARLAMA