HOBİ ALÇISI


KULLANIM ALANLARI
  • Heykel, model, kalıp vb. işlerde
  • Silikon kalıplara figür dökümünde
RAF ÖMRÜ
6 Ay
TESLİMAT ŞEKLİ
  • Doypack Poşet 1 kg
  • PP Torba 35 kg (1 kg x 35 Adet Doypack Poşet)
  • Palet 1400 kg (35 kg x 40 Adet PP Torba)
DEPOLAMA
Kapalı ve kuru ortamda depolanmalıdır. Alçı bazlı ürünlerin, açık alanda, aşırı rutubetli ortamlarda depolanması tavsiye edilmez. Nemli ortamlar, alçıların fiziksel özelliklerinde değişikliklere neden olur.
ÜRÜN BROŞÜRÜNÜ İNDİR UYGULAMA VİDEOSUNU İZLE Kalite Standart

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Heykel (el, ayak, yüz, anıt), mimari dekorasyon, süsleme, dekoratif ürünler, sanatsal ürün ve eserlerde estetik görünümlerinin sağlanmasında kullanılan ideal su bazlı malzemedir.

Kurallara uyarak kullanılması halinde normal bir betonarme betonuna kıyasla dört katı daha fazla mukavemettedir. Basma mukavemeti 1200 kg/cm²’dir.

El, ayak, çiçekli böcekli zengin süslemelerde, büst tarzı eserlerde saç teline varıncaya kadar ince detay alınabilen bir malzemedir. Ölçü hassasiyeti maksimumdur. Su ile temas olacak yerlerde ise bezir yağı veya silikon bazlı şeffaf boya ile boyanarak, alınacak tedbirle birlikte emniyetli bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca cam elyafı veya diğer elyaflarla sorunsuz şekilde takviye edilerek yapılacak uygulamalara da uygundur. Çok sert bir eşya üretilmek istendiğinde metalik boya uygulanarak metal görünümlü objeler üretilebilir.

Ürünle beraber Aljinat Kalıp Ajanı ve RTV-2 kalıp silikonları önerilir.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Beyazlık %97
Su/Alçı Oranı (%) 35
Alçı-Su Karıştırma Oranı (ağırlık olarak) 100/35
Hemihidrat içeriği (%) >90
Priz Başlangıcı (dk) 45-60
Yayılma Çapı (mm) 200-250
Basınç mukavemeti (kg/cm2) >1200
KULLANIM TALİMATI
Önce su alınır, alçı üzerine ilave edilerek pürüzsüz kıvam elde edene kadar karıştırınız. El mikseri ya da uygun bir çubukla eziniz. Boza kıvamına getiriniz. 100 gr Alçı 35 ml su hesabıyla boza kıvamına getirilen alçı kalıba dökülür. Hafif titreştirme, boşlukları doldurma ve köpük atmaya yardımcı olur. Maksimum sertleşme zamanı 1 saattir. Alçıda hatalı yerleri falçata veya uygun bir bıçakla düzeltebilirsiniz. Tam sertleşmeden 3 saat sonra çok aceleniz yoksa ertesi gün sprey boyalarla ya da su bazlı boyalarla boyabilirisiniz.
YURT İÇİ SATIŞ VE PAZARLAMA
YURT DIŞI SATIŞ VE PAZARLAMA